Przejdź do treści

Wersja tekstowa , Wersja kontrastowa , Mapa strony , Kontakt

Menu działu

Komunikat z dnia 1 lutego 2016 r. na temat wykorzystania systemu informatycznego „Wsparcia Organów Wyborczych” (WOW) podczas wyborów uzupełniających do Senatu RP w okręgu nr 59

 Warszawa, dnia 1 lutego 2016 r.

                      SZEF

KRAJOWEGO BIURA WYBORCZEGO

ZPOW-5721-13/15

KOMUNIKAT
na temat wykorzystania systemu informatycznego „Wsparcia Organów Wyborczych” (WOW) podczas wyborów uzupełniających do Senatu RP w okręgu nr 59

Krajowe Biuro Wyborcze informuje, że podczas wyborów uzupełniających do Senatu RP w okręgu nr 59, zarządzonych na dzień 6 marca 2016 r. planowane jest korzystanie ze wsparcia tworzonego przez KBW od stycznia 2015 r. systemu „Wsparcie Organów Wyborczych” (WOW). System WOW wykorzystywany był do wsparcia pracy organów wyborczych różnego szczebla podczas trzech ogólnopolskich akcji wyborczych w 2015 r. tj. podczas wyborów Prezydenta RP, referendum ogólnokrajowego, a także podczas wyborów do Sejmu i Senatu RP.

System WOW dostosowany został przez zespół projektowy do ustalania wyników wyborów uzupełniających do Senatu, w szczególności wydruku protokołów obwodowych i protokołu okręgowego. Obecnie trwają testy akceptacyjne oraz integracyjne nowych funkcjonalności, na dzień 25 lutego 2016 r. Krajowe Biuro Wyborcze planuje test systemu z udziałem delegatur, gmin i ewentualnie obwodów głosowania, które będą uczestniczyć w wyborach uzupełniających do Senatu RP zarządzonych na dzień 6 marca 2016 r.

W dniu dzisiejszym rozpoczął się tzw. meldunek przedwyborczy do wyborów uzupełniających do Senatu RP w jednym z okręgów (okręgu 59) tj. meldunek, który jest przeprowadzany przed każdymi wyborami niezależnie od tego czy i w jakim zakresie wykorzystywana była infrastruktura teleinformatyczna.

                                                                                                             Beata Tokaj

wydruk | pdf

Rejestr:

Wprowadzający:
Marcin Lisiak (2016-02-01 09:52:36)